Değerli Manisa Futbol Kulübü Ailesi,

1994 yılında Manisa Belediyespor adıyla kurulan kulübümüz, bu süre içerisinde önemli başarılara imza atarak amatör kümeden TFF 1. Lig’e kadar yükselmeyi başardı. 31 Temmuz 2019 tarihinde kulübümüz şirketleşti ve kulübümüzün adı Manisa Futbol Kulübü olarak tescillendi. Manisa Futbol Kulübü olarak Türk futboluna hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.

Manisa Futbol Kulübü olarak hedefimiz olan Süper Lig için mücadele ederken akademimizin de güçlü olması gerektiğinin bilincindeyiz. Futbolda altyapıların ve akademilerin ne kadar önemli olduğunu Avrupa’daki örneklerinden görüyoruz. Başta alt yapı olmak üzere genç sporcuların yetiştirilmesi için alt yapı yatırımlarımızı geçmişte olduğu gibi bugünde uzun vadede oluşturduk.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi futbola yönlendirerek, elit gruplardan, akademi liglerine ve profesyonel takıma giden bir köprü kurmak istiyoruz. Saha dışında ve saha içinde evrensel değerlere bağlı, Manisa Futbol Kulübü’nü temsil edecek, modern futbol eğitimi alan elit futbolcular yetiştirmek en büyük gayemiz.

Türkiye genelinde U14 ve U15 takımlarımızın yaşadığı şampiyonlukların perçinlenmesi ve sürekli hale gelmesi için, çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Manisa’mızın her evladı sportif başarıyla tanışsın, yeteneği heba olmasın düşüncesiyle güncel kariyer planlamaları yapabilecek yeterlilikte teknik heyetler kurduk.

Manisa Futbol Kulübü Akademisi bünyesinde yüzlerce sporcu eğitim alarak hayallerine doğru koşuyor. Akademimizden yetişen sporcuların A takıma kadar yükselmesi ve kulübümüzü Milli takımlarda temsil etmesi bizler için gurur kaynağı.

Sadece elit futbolcu değil aynı zamanda antrenör ve personel kadroları olarak da kulüp kültürüne tam uyumlu bir yapı oluşturmak istiyoruz. Kararlı yapısıyla futbolcuların tüm potansiyellerini ortaya çıkarabilecek, eğitimli ve tecrübeli, her düzeyde futbol uzmanı yetiştiren bir futbol akademisi olmak için var gücümüzle çalışmaya gayret edeceğiz.

Öz kaynağın değer kazandığı günümüz futbolunda Akademimize yatırımlar yapmayı, yetiştirdiğimiz oyuncuları hem A Takım bünyesine katmayı hem de Türk futboluna kazandırmayı kendimize misyon haline getirdiğimiz bir ilkedir. Profesyonel takımımıza her yıl düzenli futbolcu akışı sağlayan, 14-21 yaş altı tüm genç Milli takımlarımıza futbolcu kaynağı olan bir futbol akademisi olarak yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz.

Son olarak; Görev süremiz boyunca kentimize katkı sağlayacak herkesin fikrini önemseyerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği “Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklı” sporcu nesli yetiştirebilmek, Türk sporuna ve kentimize daha iyi hizmet verebilmek için, Manisa Futbol Kulübü olarak gece gündüz demeden çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

Mevlüt AKTAN
Manisa Futbol Kulübü Başkanı