Manisa FK Akademimiz üretmeye devam ediyor

Manisa Futbol Kulübü Akademimiz, A Takımımıza ve Türk futboluna yeni oyuncular kazandırmaya devam ediyor. Akademimizden yetişen Enes Çakır, Yunus Emre Dursun, Muhammed Halit Birçerpanlı ve Emre Akboğa, A Takımımızın Bolu kampında yer aldı.

Manisa Futbol Kulübü Akademimiz, son dönemde Türk futboluna kazandırdığı isimlerle dikkat çekiyor. Son olarak Akademimizden çıkan Ayberk Karapo, geçtiğimiz sezon A Takımımızla başarılı bir sezon geçirmiş ve Ümit Milli Takımımıza kadar yükselmişti. Bu sezon da 4 genç oyuncu A Takımımızın Bolu kampına çağırıldı. Yetenekleriyle dikkat çeken Enes Çakır, Yunus Emre Dursun, Muhammed Halit Birçerpanlı ve Emre Akboğa, Bolu kampında yaşadıkları deneyimi anlattı.

Halit, “Hayalim A Takımımızda yer almaktı”

Kaleci pozisyonunda forma giyen 18 yaşındaki Muhammed Halit Birçerpanlı, heyecanlı olduğunu belirterek, “Hayalim A Takımımızda yer alıp sonrasında başarılı olmaktı. Bunun ilk adımını Bolu kampında yer alarak attım. Ağabeylerim saha içerisinde bana çok faydalı şeyler katıyor. Hocalarımız da gelişimimiz için gereken eğitimleri veriyor. Burada elde edeceğim deneyimlerin kariyerime önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Bunun için çok çalışıyorum” dedi.

Enes, “Davet edildiğimiz ilk günden beri heyecanım sürüyor”

Hücum hattında forma giyen 18 yaşındaki futbolcumuz Enes Çakır ise duygularını şu şekilde dile getirdi; “A Takım kampına davet edildiğimiz ilk günden beri heyecanım sürüyor. A Takımımızla ilk resmi maçıma çıkmak için çok çalışacağım. Bana verilen bu şansı en iyi şekilde değerlendirip bu takımın bir parçası olmak istiyorum”

Yunus Emre, “Hayalime ulaşmak için çok çalışacağım”

Orta saha mevkiinde görev alan 17 yaşındaki Yunus Emre Dursun ise, “A Takımda olduğum için mutluyum. Akademide oynayan her genç oyuncunun hayali bir gün A Takım forması giymektir. Ben de Bolu kampında bu hayalime ulaşmak için çok çalışacağım. İyi bir aile ortamımız var. Bana güvenen herkesi mahcup etmemek için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

Emre, “Burada olmak benim için çok önemli”

Orta sahada oynayan ve U16 Milli Takımımızın da formasını terleten Emre Akboğa da heyecanını dile getirdi. 16 yaşında A Takım kampına katılan Emre, “Burada olmak benim için çok önemli. Çok heyecanlıyım. Ağabeylerimin yanında, aynı sahada mücadele etmek benim için çok güzel bir duygu. Burada kazanacağım deneyimle ilerleyen süreçte çok daha iyi yerlerde olacağıma inanıyorum. Bana güvenen yönetimimize ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Çok çalışıp takımıma faydalı bir oyuncu olmak istiyorum” dedi.

Yorum Yap